FY-08 NAVY RESERVE E8 AND E9 SELECTION BOARD RESULTS

RAAUZYUW RUENAAA6758 0962109-UUUU--RUCCBWF.
ZNR UUUUU ZUI RUEWMCF4180 0962049
R 062109Z APR 07 PSN 994741I34
FM CNO WASHINGTON DC
TO NAVADMIN
ZEN/NAVADMIN @ AL NAVADMIN(UC)
INFO ZEN/CNO CNO
BT
***THIS IS A 7 SECTIONED MSG COLLATED BY MDS*** UNCLAS
SUBJ: FY-08 NAVY RESERVE E8 AND E9 SELECTION BOARD RESULTS PASS TO 
OFFICE CODES:
FM CNO WASHINGTON DC//N1//
TO NAVADMIN
INFO CNO WASHINGTON DC//N1//
     BT
UNCLAS //N01421//

NAVADMIN 086/07

MSGID/GENADMIN/CNO WASHINGTON DC/N1/APR//

SUBJ/FY-08 NAVY RESERVE E8 AND E9 SELECTION BOARD RESULTS// 



GENTEXT/RMKS/1.  CONGRATULATIONS TO THE FOLLOWING PERSONNEL WHO HAVE 
BEEN SELECTED FOR ADVANCEMENT TO SENIOR AND MASTER CHIEF PETTY PAGE 
02 RUENAAA6758 UNCLAS OFFICER BY THE FY-08 NAVY RESERVE E8 AND E9 
SELECTION BOARD.  STRONG COMPETITION BETWEEN QUALIFIED PROFESSIONALS 
IS ONE OF THE STRENGTHS OF OUR NAVY AND YOUR SELECTION SPEAKS HIGHLY 
OF YOUR ABILITIES.

2.  THIS NAVADMIN IS NOT AUTHORIZATION FOR ADVANCEMENT.  SPECIFIC 
DATES OF ADVANCEMENT WILL BE PUBLISHED BY NETPDTC PENSACOLA, FL.
PERSONNEL LISTED BELOW MAY BE FROCKED PER BUPERSINST 1430.16E IF 
QUALIFIED.  THE SELECTION LIST IS IN ALPHABETICAL ORDER BY RATE 
WITHIN COMPETITIVE CATEGORY.  READ EACH LINE FROM LEFT TO RIGHT, 
NAME, AND NUMERICAL ORDER OF ADVANCEMENT.  
CATEGORIES OF ADVANCEMENT ARE SELECTED RESERVIST AND FULL TIME 
SUPPORT.
                    SELECTED RESERVIST
            AFCM  - MASTER CHIEF AIRCRAFT MAINTENANCEMAN
  BREWER DANIEL  0005      CLARK PATRICK 0003
  DIMONDA RAYMO  0002      LAVENDER CHAR 0008
  LITTLE MARK T  0006      MCCAULEY ROGE 0009
  RONQUILLO RAF  0007      WELLING MARK  0004
  WHITE DOUGLAS  0010      WHITED EDWARD 0001
                    SELECTED RESERVIST
          AGCM  - MASTER CHIEF AEROGRAPHERS MATE
  KAAS REBECCA   0001
                    SELECTED RESERVIST
          AOCM  - MASTER CHIEF AVIATION ORDNANCEMAN
  PASCHAL TIMOT     0001
                    SELECTED RESERVIST
          ASCM  - MASTER CHIEF AVIATION SUPPORT EQUIPMENT
                    TECHNICIAN
  ELLERBE JOHN      0001
                  SELECTED RESERVIST
          AVCM  - MASTER CHIEF AVIONICS MAINTENANCE TECHNICIAN
  MCGARRY PATRI     0001
                  SELECTED RESERVIST
          AZCM  - MASTER CHIEF AVIATION MAINTENANCE
                    ADMINISTRATIONMAN
  TIMMRECK JULI     0001
                  SELECTED RESERVIST
         CSCM  - MASTER CHIEF CULINARY SPECIALIST
  CROSSON PATRI     0001
                    SELECTED RESERVIST
         CTACM - MASTER CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN
                    ADMINISTRATIVE
  LOGAN FREDERI     0001
                    SELECTED RESERVIST
         CTICM - MASTER CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN
                    INTERPRETIVE
  CRUTCHFIELD W     0001
                    SELECTED RESERVIST
         CTMCM - MASTER CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN MAINTENANCE
  JACOT DONALD      0001
                    SELECTED RESERVIST
         CTNCM - MASTER CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN NETWORKS
  PIEPER RALPH      0001
                    SELECTED RESERVIST
         CUCM  - MASTER CHIEF CONSTRUCTIONMAN
  CASSIDY MICHA     0004       CHAMBERLAIN J 0001
  DENIS CLARENC     0002       HATCHER RICHA 0006
  ODOM JAMES CL     0003       RICHARDSON AN 0005
                    SELECTED RESERVIST
         DCCM  - MASTER CHIEF DAMAGE CONTROLMAN
  BYRNES EDWIN      0001
                    SELECTED RESERVIST
         EMCM  - MASTER CHIEF ELECTRICIANS MATE
  HILTON ROBERT     0001
                    SELECTED RESERVIST
         ENCM  - MASTER CHIEF ENGINEMAN
  HARRIS GEORGE     0001
                    SELECTED RESERVIST
         EQCM  - MASTER CHIEF EQUIPMENTMAN
  BRENNAN PATRI     0002     7961  SPITTLER KELL 0001
                    SELECTED RESERVIST
         ETCM  - MASTER CHIEF ELECTRONICS TECHNICIAN
  HESLIN QUINN      0001
                   SELECTED RESERVIST
         GMCM  - MASTER CHIEF GUNNERS MATE
  DOLL ROGER E      0001
                    SELECTED RESERVIST
         HMCM  - MASTER CHIEF HOSPITAL CORPSMAN
  BECKER DENISE     0001          EATON MARTHA 0002
  NAIDA RONALD      0003
                    SELECTED RESERVIST
         HTCM  - MASTER CHIEF HULL MAINTENANCE TECHNICIAN
  EDENS JEFFREY     0001
                    SELECTED RESERVIST
         ISCM  - MASTER CHIEF INTELLIGENCE SPECIALIST
  DOOLEY JOSEPH     0004          GUNDRED DANIE 0001
  LIGHTON JOLIN     0005          MCCUTCHEON CA 0002
  MEYERS PAUL E     0003
                    SELECTED RESERVIST
         ITCM  - MASTER CHIEF INFORMATION SYSTEMS TECHNICIAN
  KRAUS MARK NO     0001          WILHELM WILTO 0002
                    SELECTED RESERVIST
         MACM  - MASTER CHIEF MASTER AT ARMS
  BRADY BRYAN S     0002          DETERESA RICH 0001
                    SELECTED RESERVIST
         MMCM  - MASTER CHIEF MACHINISTS MATE 
  TULLY TIMOTHY     0001
                    SELECTED RESERVIST
         MNCM  - MASTER CHIEF MINEMAN
  HARDIMAN JOSE     0001
                    SELECTED RESERVIST
         MRCM  - MASTER CHIEF MACHINERY REPAIRMAN
  LEE CLINTON G     0001
                    SELECTED RESERVIST
         OSCM  - MASTER CHIEF OPERATIONS SPECIALIST
  LINDSAY JOHN      0001
                    SELECTED RESERVIST
         PCCM  - MASTER CHIEF POSTAL CLERK
  MILLS EARL ED     0001
                    SELECTED RESERVIST
         PRCM  - MASTER CHIEF AIRCREW SURVIVAL EQUIPMENTMAN
  LOECHNER MANF     0001
                    SELECTED RESERVIST
         RPCM  - MASTER CHIEF RELIGIOUS PROGRAM SPECIALIST
  FLOURNOY RICH     0001
                    SELECTED RESERVIST
         SBCM  - MASTER CHIEF SPECIAL WARFARE BOAT OPERATOR
  SCHWEIGER DAV     0001
                    SELECTED RESERVIST
         SKCM  - MASTER CHIEF STOREKEEPER
  BYRD RAYMA JE     0004          MALIG OSCAR L 0003
  MCGREGOR KEVI     0002          POLENDEY BREN 0001
                    SELECTED RESERVIST
         SOCM  - MASTER CHIEF SPECIAL WARFARE OPERATOR
  RODGERS CHRIS     0002          WELKER KRIS E 0001
                    SELECTED RESERVIST
         STSCM - MASTER CHIEF SONAR TECHNICIAN SUBMARINE
  WISE MERLE ST     0001
                    SELECTED RESERVIST
         TMCM  - MASTER CHIEF TORPEDOMANS MATE
  DOBBINS JAMES     0001
                    SELECTED RESERVIST
         UCCM  - MASTER CHIEF UTILITIESMAN 
  BONACCORSO JO     0003          DARRAH RICHAR 0004
  ERICKSON FORR     0001          JOHNSON DARYL 0006
  ROUSSEVE KENI     0007          STAMPS ROBERT 0002
  WRIGHT JAMES      0005
                    SELECTED RESERVIST
         YNCM  - MASTER CHIEF YEOMAN
  WHETSTONE WIL     0001          ZAHRATKA IRIS 0002
                    SELECTED RESERVIST
         ABECS - SENIOR CHIEF AVIATION BOATSWAINS MATE
                 LAUNCHING AND RECOVERY EQUIPMENT
  HOFFMAN MICHA     0001
                    SELECTED RESERVIST
         ABHCS - SENIOR CHIEF AVIATION BOATSWAINS MATE
                 AIRCRAFT HANDLING
  FLYNN STEVEN      0001          HAUSERMAN THO 0002

                    SELECTED RESERVIST
         ADCS  - SENIOR CHIEF AVIATION MACHINISTS MATE
  BENCAREW BERN     0002          CARLSON KEVIN 0001
  VANDERMOLEN B     0003
                    SELECTED RESERVIST
         AGCS  - SENIOR CHIEF AEROGRAPHERS MATE
  KITTS BRUCE E     0001          WIKE RICHARD 0002
                    SELECTED RESERVIST
         AOCS  - SENIOR CHIEF AVIATION ORDNANCEMAN
  GARCIA ROBERT     0003          HARGIS AARON 0001
  ROHDE DAVID M     0002
                    SELECTED RESERVIST
         ASCS  - SENIOR CHIEF AVIATION SUPPORT EQUIPMENT
                 TECHNICIAN
  BEESLEY JACK      0001          HAMMER KENNET 0002
                    SELECTED RESERVIST
         ATCS  - SENIOR CHIEF AVIATION ELECTRONICS TECHNICIAN
  LEAN GEORGE F     0001
                    SELECTED RESERVIST
         AWCS  - SENIOR CHIEF AVIATION WARFARE SYSTEMS OPERATOR
  DOTTELLIS JOH     0001
                    SELECTED RESERVIST
         AZCS  - SENIOR CHIEF AVIATION MAINTENANCE
                 ADMINISTRATIONMAN
  STONE KELLY K     0001
                    SELECTED RESERVIST
         BMCS  - SENIOR CHIEF BOATSWAINS MATE
  CLINE LAURIE      0006          CORCORAN LAUR 0010
  CRUTCHLEY KYL     0009          DREIER JAMES 0013
  FIGUEROY GEOR     0002          JOHNSON DAVID 0014
  JONES STEPHEN     0003          JORDAN JAY DE 0001
  KNOX DONALD B     0015          MASSERANT LAW 0007
  ROSSANO THOMA     0012          SUMMERS DONAL 0005
  WALKER MICHAE     0008          WILKINS RUFUS 0004
  YOUNG SCOTT A     0011
                    SELECTED RESERVIST
         BUCS  - SENIOR CHIEF BUILDER PAGE 02 RUENAAA6760 UNCLAS
  CLEMENTS ROBE     0007          DEFFLER JOHN 0004
  EBEL STEPHEN      0001          HUTCHINS WILL 0013
  IRVIN DARRYL      0011          MACMASTER ROB 0010
  MCMILLION SHE     0003          MINTZMYER ROY 0008
  MORTON JON HE     0016          OWINGS LINDSE 0009
  PETTITT ALLEN     0002          REMMERT JAMES 0012
  VAUGHAN RICKY     0014          WHITNEY KEVIN 0005
  WILKINS SCOTT     0015          YATES ROBERT 0006
                    SELECTED RESERVIST
         CECS  - SENIOR CHIEF CONSTRUCTION ELECTRICIAN
  COCHRAN JAMES     0007          DELANEY DANIE 0008
  ESSER THOMAS      0004          FERNALD DARRI 0005
  GARZA LAURO A     0003          GORDON REGINA 0006
  HANLEY PAUL M     0002          LOGIE MICHAEL 0001
                    SELECTED RESERVIST
         CMCS  - SENIOR CHIEF CONSTRUCTION MECHANIC
  GREEN THOMAS      0002          MCCRAE WILLIA 0005
  RICHARDSON RO     0006          SLAUGHTER BEN 0003
  SMITH MICHAEL     0001          THAYER JOHN A 0004
                    SELECTED RESERVIST
         CSCS  - SENIOR CHIEF CULINARY SPECIALIST
  BLAIR JOSEPH      0002          ELRAHEB KIMO 0001
                    SELECTED RESERVIST
         CTACS - SENIOR CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN
                    ADMINISTRATIVE
  MALETZ APRIL      0001          MELVIN KIMBER 0002
                    SELECTED RESERVIST
         CTICS - SENIOR CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN
                 INTERPRETIVE
  SNYDER MARK A     0001
                    SELECTED RESERVIST
         CTMCS - SENIOR CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN MAINTENANCE
  HOUGH NAOMI C     0001          PRIETO MICHAE 0002
  ROMAN MIKEL A     0003          SARETSKY ERIC 0004
                    SELECTED RESERVIST
         CTNCS - SENIOR CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN NETWORKS
  KLAPPERICH MI     0001
                    SELECTED RESERVIST
         CTRCS - SENIOR CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN COLLECTION
  DAWSON JAMES      0001          VICKERS TIMOT 0002
                    SELECTED RESERVIST
         CTTCS - SENIOR CHIEF CRYPTOLOGIC TECHNICIAN TECHNICAL
  BLAIS MICHAEL     0001          SCOTT DOUGLAS 0002
                    SELECTED RESERVIST
         DCCS  - SENIOR CHIEF DAMAGE CONTROLMAN
  MARTIN SCOTT      0001
                    SELECTED RESERVIST
         EACS  - SENIOR CHIEF ENGINEERING AID
  BALL ARDELL J     0011          HANNA THOMAS 0003
  HUFFMAN KENNE     0007          HUGHES JOHNNY 0001
  LARSON WAYNE      0008          MORRISON WILL 0005
  PRICE GERALD      0010          TINCHER CHRIS 0004
  VILLACORTA PE     0009          WISHNACHT KEV 0002
  WOLSTEIN JEFF     0006
                    SELECTED RESERVIST
         EMCS  - SENIOR CHIEF ELECTRICIANS MATE
  DOOLING JOHN      0001          GIBBONS MICHA 0003
  LAROSA FILIPP     0002          NUNN DAVID L 0006
  PALO JOHN MIC     0004          RUTLEDGE ERIC 0007
  SMIT JERALD A     0005
                    SELECTED RESERVIST
         ENCS  - SENIOR CHIEF ENGINEMAN
  LOGAN ROBERT      0002          MYERS KENNETH 0001
  PLOUZEK MICHA     0003          WALKER JULIEA 0004
                    SELECTED RESERVIST
         EOCS  - SENIOR CHIEF EQUIPMENT OPERATOR
  COLLURA JOSEP     0002          DAMPIER JOHN 0015
  HALL JAMES AL     0003          JONES JASON L 0012
  LAMB WILLIAM      0008          MILLER DAVID 0006
  NAHABEDIAN AR     0001          PEAK VICTOR J 0005
  PORTER ALAN R     0007          ROONEY SCOTT 0011
  SCHOEN EDWARD     0016          SINGLETON DON 0004
  WALASZEK JOHN     0010          WALTHER FRANK 0017
  WARREN RICHAR     0009          WELCH DENNIS 0013
  WILCHER KEVIN     0014
                    SELECTED RESERVIST
         ETCS  - SENIOR CHIEF ELECTRONICS TECHNICIAN
  BROSSEAU ROBE     0009          CLAUSS DAVID 0008
  COOK BRADFORD     0011          DZIERZEWSKI J 0006
  LUCE TIMOTHY      0002          MCBANE HAROLD 0003
  MORIN PAUL RI     0001          MORSTATT SCOT 0004
  POWARS ADAM L     0010          POWERS KEVIN 0007
  SMITH RANDAL      0005
                    SELECTED RESERVIST
         FCCS  - SENIOR CHIEF FIRE CONTROLMAN
  PETERSON TIMO     0001
                    SELECTED RESERVIST
         GMCS  - SENIOR CHIEF GUNNERS MATE
  MAUCH JAMES H     0002          MIDDENDORF ED 0001
                    SELECTED RESERVIST
         GSCS  - SENIOR CHIEF GAS TURBINE SYSTEM TECHNICIAN
  SEXTON TIMOTH     0001
                    SELECTED RESERVIST
         HMCS  - SENIOR CHIEF HOSPITAL CORPSMAN
  ADAMS JOHN AN     0008          BANNISTER DEB 0007
  BORST GORDON      0004          BRASHER TROY 0016
  CANTER JEFFRE     0021          CONTE CANDACE 0006
  DELACRUZ BREN     0017          GRAENING DONA 0015
  GUYNN RAYMOND     0012          HELTON CHARLE 0001
  HILLIARD GLEN     0005          MANNING JOSEP 0020
  MIENKEPENCE D     0011          MILLS CHARLES 0014
  MONTES EMILIO     0010          OLMSTED MARK 0002
  PIKE MICHAEL      0022          REYES KAREN M 0018
  RIEGLE THOMAS     0019          RIPOLI KIMBER 0009
  RYALS JOHN ST     0003          SCHUSTED TAMM 0023
  SMITH DANIEL      0013
                    SELECTED RESERVIST
         HTCS  - SENIOR CHIEF HULL MAINTENANCE TECHNICIAN
  BENNETT EVERE     0006          BRANNON CLARE 0002
  CHEELY RICKY      0009          COLLINS CHRIS 0007
  DIVEL JAMES D     0008          DRAKE PAUL ST 0001
  FROELICH JAME     0005          GANTT VERNON 0004
  LEPINE ANTON      0003
                    SELECTED RESERVIST
         ICCS  - SENIOR CHIEF INTERIOR COMMUNICATIONS
                 ELECTRICIAN
  METHVIN ROBER     0001
                    SELECTED RESERVIST
         ISCS  - SENIOR CHIEF INTELLIGENCE SPECIALIST
  DALOIA DANIEL     0006          FENNER MATTHE 0009
  HINSON SAMUEL     0012          JAUCHLER GERA 0002
  JENKINS APRIL     0004          KINCANNON WIL 0010
  KLAERS MICHAE     0001          KOCHANOWICZ M 0007
  LEE ROBERT SC     0011          MILLER AUDREY 0008
  NICHOLSON STE     0013          NOLAN JOSEPH 0003
  SCHAFFER JEFF     0005
                    SELECTED RESERVIST
         ITCS  - SENIOR CHIEF INFORMATION SYSTEMS TECHNICIAN
  DAY BETH ANN      0007          FAUER JOHN ST 0005
  HUGHES RHONDA     0004          KENNEDY DAWN 0009
  LUCHAU DAVID      0011          MCCOOL KATHER 0003
  MORAUX MATHEW     0008          RAMEY STACIE 0010
  SHAFFER KIMBE     0001          TAYLOR JOHN K 0006
  WALSH KEVIN R     0002
                    SELECTED RESERVIST
         LNCS  - SENIOR CHIEF LEGALMAN
  DAVIS SHEILA      0002          KERSEY VICTOR 0003
  MCINTOSH JANE     0001
                    SELECTED RESERVIST
         MACS  - SENIOR CHIEF MASTER AT ARMS
  ARDEN LAURIE      0007          DRISCOLL LAUR 0009
  FRYER MICHAEL     0001          GARNER DOUGLA 0004
  LOVETT MITCHE     0005          NACE JOSEPH A 0008
  ROUX KENNETH      0006          WAGNER ERIK C 0003
  WOLAK TRACY D     0010          WORTKOETTER J 0002
                    SELECTED RESERVIST
         MCCS  - SENIOR CHIEF MASS COMMUNICATIONS SPECIALIST
  ELLIOTT DONAL     0001          KRYPEL JOSEPH 0002
                    SELECTED RESERVIST
         MMCS  - SENIOR CHIEF MACHINISTS MATE
  AKEO PAUL KAW     0002          BARBER DARREL 0003
  CANNON TROY D     0008          COOK CRAIG FR 0006
  CORDOVA DAVID     0001          DERRERA ERNES 0007
  GRAY JAMES PA     0005          HOBSON LAWREN 0010
  JENSEN JONATH     0011          RAWLINGS EDWA 0004
  WARD DANIEL R     0009
                    SELECTED RESERVIST
         NDCS  - SENIOR CHIEF NAVY DIVER
  CAPPS MICHAEL     0001          JACKSON DANIE 0002
                    SELECTED RESERVIST
         OSCS  - SENIOR CHIEF OPERATIONS SPECIALIST
  BARLEY SEAN C     0012          BRIDGES JAMES 0007
  GIVENS RONNIE     0011          HAMMOND MARLO 0017
  HENDERSON ROG     0001          HOLLAND STEVE 0013
  IRVIN DARRELL     0006          MANNING THOMA 0009
  MARTIN JOHN P     0018          RACE ROBERT E 0004
  RIPPEY RANDAL     0005          ROJAS RONNIE 0003
  ROSS NEIL IRA     0002          SMITH DWIGHT 0010
  SZUH GEORGE J     0015          TAYLOR KEITH 0008
  TORTORA DIANE     0016          VIEYRA RICHAR 0014
                    SELECTED RESERVIST
         PCCS  - SENIOR CHIEF POSTAL CLERK
  ZULLO MARY        0001
                    SELECTED RESERVIST
         PRCS  - SENIOR CHIEF AIRCREW SURVIVAL EQUIPMENTMAN
  ALLEN KENT LA     0001
                    SELECTED RESERVIST
         PSCS  - SENIOR CHIEF PERSONNEL SPECIALIST
  BURBY JAMES V     0001          JEFFERSON TER 0007
  MOLLO JOSEPH      0005          PRINCE STEVEN 0003
  RICHARDS MICH     0006          ROMETT DAVID  0002
  ROULHAC CASSA     0004
                    SELECTED RESERVIST
         QMCS  - SENIOR CHIEF QUARTERMASTER
  MEFFORD WILLI     0001          SNYDER TODD A 0002
  SWANSON ERIK      0003
                    SELECTED RESERVIST
         RPCS  - SENIOR CHIEF RELIGIOUS PROGRAM SPECIALIST
  PAGE ROBERT J     0001
                    SELECTED RESERVIST
         SBCS  - SENIOR CHIEF SPECIAL WARFARE BOAT OPERATOR
  GURBA JOHN PA     0001          KALB LAWRENCE 0002                    
SELECTED RESERVIST
         SHCS  - SENIOR CHIEF SHIPS SERVICEMAN
  MAYS SANDRA K     0001
                    SELECTED RESERVIST
         SKCS  - SENIOR CHIEF STOREKEEPER
  ALLEY RAYMOND     0015          BERGGREN JASO 0028
  BROWN HERBERT     0027          COLYER JEFFRE 0013
  DANNER HERMAN     0026          EDWARDS ERNES 0029
  ENDERTON KENN     0017          FERNANDEZ ANT 0020
  FOLLIS DEANNA     0002          HARPER PATRIC 0003
  HASELHORST JA     0024          HERDMAN RICHA 0008
  HOWARD LORRI      0021          HUDSON JOHN K 0012
  MATTSON JEFFR     0018          MITCHELL REX 0005
  MORRISON JERI     0031          MULLEN MARGAR 0014
  NYQUIST KATHL     0025          OVERMEYER SHA 0007
  POWERS MARK R     0010          PRICE MICHAEL 0023
  REICHERT ANTO     0009          SANFORD ROBER 0019
  SCHEAFFER RON     0006          SHARP CHRISTO 0030
  SMITH MARGARE     0001          SUPIPING DEME 0004
  TOURIJIGIAN L     0022          VOLKMER COLET 0011
  WAIT STUART A     0016
                    SELECTED RESERVIST
         SOCS  - SENIOR CHIEF SPECIAL WARFARE OPERATOR
  GILLIS TODD M     0004          GREAVES KENNE 0003
  PEREZ JOSEPH      0001          SOLTYS JOHN S 0002
                    SELECTED RESERVIST
         STGCS - SENIOR CHIEF SONAR TECHNICIAN SURFACE
  COONS PATRICI     0003          HAVENER BRIAN 0001
  PILCHER JENNI     0002
                    SELECTED RESERVIST
         STSCS - SENIOR CHIEF SONAR TECHNICIAN SUBMARINE
  EFFRAY JACQUE     0001
                    SELECTED RESERVIST
         SWCS  - SENIOR CHIEF STEELWORKER
  PERLA RAUL FE     0003          SCHOLL CHARLE 0001
  VANGUNDY MICH     0002
                    SELECTED RESERVIST
         UTCS  - SENIOR CHIEF UTILITIESMAN
  BENOIT JOSEPH     0008          BRISTOL PATRI 0003
  CRANDALL ROBE     0004          CROZIER CROWE 0001
  FARRELL BRIAN     0005          GIBBONS EDWAR 0006
  IRBY MARSHALL     0009          JENNINGS MICH 0002
  KIDD RONALD G     0007
                    SELECTED RESERVIST
         YNCS  - SENIOR CHIEF YEOMAN
  BARNES JOANN      0001          FORESTEIRE MA 0003
  MURRAY KEVIN      0002
                    FULL TIME SUPPORT
         AFCM  - MASTER CHIEF AIRCRAFT MAINTENANCEMAN
  DEVANZO DAVID     0003          DONNELLON ROB 0002
  KARTAK PAUL C     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         AZCM  - MASTER CHIEF AVIATION MAINTENANCE
                 ADMINISTRATIONMAN
  OWENS TERRY W     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         EMCM  - MASTER CHIEF ELECTRICIANS MATE
  PURDY ROBERT      0001
                    FULL TIME SUPPORT
         HMCM  - MASTER CHIEF HOSPITAL CORPSMAN
  DUNN SHELLEY      0002          FISHER KATHLE 0001
                    FULL TIME SUPPORT
         NCCM  - MASTER CHIEF NAVY COUNSELOR (RECRUITER)
  BREZOVIC MART     0003          CANO RENE RUV 0002
  LOFTON DAVID      0001
                    FULL TIME SUPPORT
         NCCM  - MASTER CHIEF NAVY COUNSELOR (COUNSELOR)  
  MACK JOSEPH D     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         PRCM  - MASTER CHIEF AIRCREW SURVIVAL EQUIPMENTMAN
  DELRIO MICHAE     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         PSCM  - MASTER CHIEF PERSONNEL SPECIALIST
  HUMPHREY MARL     0001          MITCHELL CLAR 0002
                    FULL TIME SUPPORT
         YNCM  - MASTER CHIEF YEOMAN
  ROSE ROBERT W     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         ACCS  - SENIOR CHIEF AIR TRAFFIC CONTROLLER
  PRUSHANSKY JA     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         ADCS  - SENIOR CHIEF AVIATION MACHINISTS MATE
  MCBRIDE ROBER     0001          PARKER KEVIN 0005
  PEPPERELL GRA     0002          PREWITT DARRA 0003
  QUINONES HECT     0004
                    FULL TIME SUPPORT
         AMCS  - SENIOR CHIEF AVIATION STRUCTURAL MECHANIC
  COSTELLO MICH     0004          ENNIS JOSEPH 0002
  FLORES RICARD     0003          JAMIESON DANI 0001
  KAMPMANN RONA     0006          LISITSIN VYAC 0005
  MASON WILLIAM     0007
                    FULL TIME SUPPORT
         AOCS  - SENIOR CHIEF AVIATION ORDNANCEMAN
  SABLAN MARCEL     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         ASCS  - SENIOR CHIEF AVIATION SUPPORT EQUIPMENT
                 TECHNICIAN
  BARLOW JAMES      0001
                    FULL TIME SUPPORT
         ATCS  - SENIOR CHIEF AVIATION ELECTRONICS TECHNICIAN
  SAXON ERIC CH     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         AZCS  - SENIOR CHIEF AVIATION MAINTENANCE
                 ADMINISTRATIONMAN
  LOCKE JOHN PA     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         EMCS  - SENIOR CHIEF ELECTRICIANS MATE
  COWART JAMES      0001
                    FULL TIME SUPPORT
         HMCS  - SENIOR CHIEF HOSPITAL CORPSMAN
  COCHRANE MATT     0001          FAULK CYNTHIA 0003
  LOZIER TONYA      0004          PEDROZO MAURO 0002
                    FULL TIME SUPPORT
         ITCS  - SENIOR CHIEF INFORMATION SYSTEMS TECHNICIAN
  HARRIS CARLET     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         NCCS  - SENIOR CHIEF NAVY COUNSELOR (RECRUITER)
  BOYKIN JACQUE     0001          DORANTES ARTU 0005
  GRUNKOWSKI PA     0002          LIPSON LARRY 0003
  SMITH AARON J     0006          VARRATO KEITH 0004
                    FULL TIME SUPPORT
         NCCS  - SENIOR CHIEF NAVY COUNSELOR (COUNSELOR)
  HAZEL AMY LYN     0001          RAWLS JERMAIN 0002
                    FULL TIME SUPPORT
         PRCS  - SENIOR CHIEF AIRCREW SURVIVAL EQUIPMENTMAN
  BOWMAN KENNET     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         PSCS  - SENIOR CHIEF PERSONNEL SPECIALIST
  MCKINZIE CARL     0001          MURPHY JOEL R 0003
  SHANK DAVID M     0002
                    FULL TIME SUPPORT
         SKCS  - SENIOR CHIEF STOREKEEPER
  CARR DON FRAN     0003          DWYER THOMAS 0002
  GIBBINS GREGO     0001
                    FULL TIME SUPPORT
         YNCS  - SENIOR CHIEF YEOMAN
  CHAVEZ RALPH      0001          FOSTER CALVIN 0003
  KELLY AMY MAR     0005          LINTZ THOMAS 0004
  MCCURDY ALBER     0002          PATINO LUIS F 0006

3.  RELEASED BY VADM J. C. HARVEY, JR., N1.// BT
#6758
NNNN
UNCLASSIFIED//
%d bloggers like this: