MASS COMMUNICATIONS SPECIALIST (MC) OF THE YEAR AND CY 12 RUSSELL EGNOR NAVY MEDIA AWARD (NMA) RECIPIENTS

UNCLASSIFIED//

ATTENTION INVITED TO  

ROUTINE

R 021400Z APR 13 PSN 856688K41

FM CNO WASHINGTON DC

TO NAVADMIN
ZEN/OU=DOD/OU=NAVY/OU=ADDRESS LISTS(UC)/CN=AL NAVADMIN(UC)

INFO ZEN/CNO WASHINGTON DC

BT
UNCLAS
***THIS IS A 4 SECTION MESSAGE COLLATED BY OIX GATEWAY NORFOLK VA*** QQQQ

SUBJ: MASS COMMUNICATIONS SPECIALIST (MC) OF THE YEAR AND CY 2012 RUS SELL EGNOR NAVY 
MEDIA AWARD (NMA) RECIPIENTS UNCLASSIFIED/ FM CNO WASHINGTON DC//DNS// TO NAVADMIN 

NAVADMIN 086/13

MSGID/GENADMIN/CNO WASHINGTON DC/DNS/MAR//

SUBJ/MASS COMMUNICATIONS SPECIALIST (MC) OF THE YEAR AND CY 2012 RUSSELL EGNOR NAVY 
MEDIA AWARD (NMA) RECIPIENTS//



REF/A/MSG/CNO/071922ZDEC12//

AMPN/REF A ANNOUNCED MC OF THE YEAR AND NAVY MEDIA AWARDS COMPETITIONS FOR 
EXEMPLARY ACHIEVEMENTS IN MEDIA PRODUCTS BY NAVY COMMANDS AND INDIVIDUALS.// 
POC/MCCM JON MCMILLAN/CHINFO OI-006/LOC: WASHINGTON DC/
COMM: (703) 692-4704/EMAIL: JON.MCMILLAN(AT)NAVY.MIL//

RMKS/1. PER REF A, WINNERS HAVE BEEN SELECTED FROM AMONG ALL NAVY SUBMISSIONS.

2. LEADERSHIP EXCELLENCE AWARDS:
A. MC OF THE YEAR (SEA): MC1 RICHARD J. BRUNSON, EXPEDITIONARY COMBAT CAMERA B. MC OF THE 
YEAR (SHORE): MC1 DANIEL MENNUTO, AMERICAN FORCES  NETWORK EUROPE (AFN) NAPLES C. MC OF 
THE YEAR (RESERVES): MC1 CHRISTOPHER LAURENT, NAVY OFFICE OF COMMUNITY OUTREACH D. 
JUNIOR MC OF THE YEAR (SEA): MC3 JOSHUA J. DAVIES, EXPEDITIONARY COMBAT CAMERA E. JUNIOR 
MC OF THE YEAR (SHORE): MC2 RYAN J. RILEY, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST, 
DETACHMENT NORTHWEST F. RUSS EGNOR LEADERSHIP EXCELLENCE AWARD: MCC GREGORY CURRIE, 
CENTER FOR SERVICE SUPPORT, DEFENSE INFORMATION SCHOOL

3. MEDIA PRODUCTION EXCELLENCE AWARDS:
A. OUTSTANDING NEW BROADCASTER: MC3 ERIN DEVENBERG, USS GEORGE WASHINGTON (CVN 73) B. 
NAVY BROADCASTER OF THE YEAR: MC2 GLENN SLAUGHTER, USS NIMITZ (CVN 68) C. CIVILIAN NAVY 
BROADCASTER OF THE YEAR: NO AWARD RECIPIENT D. OUTSTANDING NEW PRINT JOURNALIST: MC3 
GENEVA G. BRIER, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND E. NAVY PRINT JOURNALIST OF 
THE YEAR: MC2 AUSTIN ROONEY, USS THEODORE ROOSEVELT (CVN 71) F. NAVY CIVILIAN PRINT 
JOURNALIST OF THE YEAR: DAVID TODD, COMMANDER, NAVY REGION MID-ATLANTIC G. OUTSTANDING 
NEW PHOTOGRAPHER: MC2 TIMOTHY WALTER, USS GEORGE H. W.
BUSH (CVN 77)
H. NAVY PHOTOGRAPHER OF THE YEAR: MC2 TONY CURTIS, USS GEORGE H. W.
BUSH (CVN 77)
I. NAVY CIVILIAN PHOTOGRAPHER OF THE YEAR: JOHN LAND, NAVAL FACILITIES ENGINEERING 
COMMAND, MID-ATLANTIC J. OUTSTANDING NEW GRAPHIC ARTIST: MC3 KATHRYN M. WROBEL, USS 
HARRY  S.
TRUMAN (CVN 75)
K. NAVY GRAPHIC ARTIST OF THE YEAR: MC1 CHAD RUNGE, U.S. NAVAL  ACADEMY L. NAVY CIVILIAN 
GRAPHIC ARTIST OF THE YEAR: SHANE STIEFEL, BUMED VISUAL INFORMATION DIRECTORATE

4. UNIT AWARDS:
A. METRO NEWSPAPER (U001):
1ST: HO'OKELE, COMMANDER, NAVY REGION HAWAII
2ND: JAX AIR NEWS, NAVAL AIR STATION JACKSONVILLE
3RD: THE GOLDEN EAGLE, NAVAL AIR STATION LEMOORE
HM: THE SKYLINE, NAVAL AIR STATION MERIDIAN B. TABLOID FORMAT NEWSPAPER (U002):
1ST: NORTHWEST NAVIGATOR, COMMANDER, NAVY REGION NORTHWEST
2ND: JET OBSERVER, NAVAL AIR STATION OCEANA
3RD: FLYING K, NAVAL AIR STATION KINGSVILLE
HM: SOUTHERNMOST FLYER, NAVAL AIR STATION KEY WEST C. MAGAZINE FORMAT PUBLICATION 
(U003):
1ST: ETHOS, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
2ND: BLUE RIDGE, USS BLUE RIDGE (LCC 19)
3RD: NAVY MEDICINE, BUREAU OF NAVY MEDICINE (BUMED)
HM: SURFACE WARFARE, OFFICE OF THE CHIEF OF NAVAL OPERATIONS, N92 D. NEWSLETTER FORMAT 
PUBLICATION (U004):
1ST: AVENGER, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77)
2ND: THE 76ER, USS RONALD REAGAN (CVN 76)
3RD: AROUND THE ISLAND, USS MAKIN ISLAND (LHD 8)
HM: NIMITZ NEWS, USS NIMITZ (CVN 68)
HM: GIVE 'EM HELL HERALD, USS HARRY S. TRUMAN (CVN 75) E. WEB-BASED PUBLICATION (U005):
1ST: USS GEORGE H. W. BUSH, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77)
2ND: SEABEE ONLINE, NAVAL FACILITIES ENGINEERING COMMAND HQ
3RD: ETRIDENT, U.S. NAVAL ACADEMY
F. SOCIAL MEDIA INITIATIVE (U006):
1ST: COMMANDER, NAVAL FORCES JAPAN
2ND: COMMANDER, NAVAL SURFACE FORCES PACIFIC
3RD: BUREAU OF NAVY MEDICINE (BUMED)
HM: MILITARY SEALIFT COMMAND
HM: COMMANDER, NAVY REGION HAWAII
G. BLOG (U007):
1ST: NAVY MEDICINE LIVE, BUREAU OF NAVY MEDICINE (BUMED)
2ND: IDRIVEWARSHIPS, COMMANDER, NAVAL SURFACE FORCES PACIFIC
3RD: SEALIFT BLOG, MILITARY SEALIFT COMMAND
HM: OLD SALT, USS NIMITZ (CVN 68)
H. WEBSITE (U008):
1ST: WWW.NIMITZ.NAVY.MIL, USS NIMITZ (CVN 68)
2ND: WWW.SEALSWCC.COM, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
3RD: WWW.CUSNC.NAVY.MIL, COMMANDER, U.S. NAVAL CENTRAL COMMAND
HM: WWW.BLUEANGELS.NAVY, NAVY FLIGHT DEMONSTRATION SQUADRON (BLUE ANGELS) I. AUDIO: 
NEWSCAST (U009):
NO AWARD RECIPIENT
J. AUDIO: INFORMATION PROGRAM (U010):
NO AWARD RECIPIENT
K. VIDEO: INFORMATION PROGRAM (U011):
1ST: SCRUBBING IN, BUREAU OF NAVY MEDICINE (BUMED)
2ND: THE 70, USS CARL VINSON (CVN 70)
3RD: FACES OF NAVY BOOTCAMP, NAVAL SERVICE TRAINING COMMAND QQQQ
HM: MIDWAY: 76TH ANNIVERSARY TRIBUTE, COMMANDER, NAVAL AIR FORCES PACIFIC L. VIDEO: 
NEWSCAST (U012):
1ST: THE 70, USS CARL VINSON (CVN 70)
2ND: THE BOAT SHOW, USS ABRAHAM LINCOLN (CVN 72) M. VIDEO: INFORMATION CAMPAIGN (U013):
1ST: BATH SALTS: IT'S NOT A FAD...IT'S A NIGHTMARE, BUREAU OF NAVY MEDICINE (BUMED) N. 
CRUISEBOOK (SMALL COMMAND) (U014A):
HM: NAVAL MOBILE CONSTRUCTION BATTALION 11 O. CRUISEBOOK (LARGE COMMAND) (U014B):
1ST: USS CARL VINSON (CVN 70)
2ND: USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77)
3RD: USS KEARSARGE (LHD 3)
HM: USS MAKIN ISLAND (LHD 8)
P. NAVY MEDIA EXCELLENCE AWARD    (U015):
COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND

5. INDIVIDUAL AWARDS FOR AUDIO PRODUCTION:
A. AUDIO: ENTERTAINMENT PROGRAM (I001):
1ST: MC2 KYLE JACKSON, AFN SASEBO
2ND: MC2 JEN LOBAO, AFN NAPLES
3RD: MC2 JOHN STRATTON, AFN NAPLES
B. AUDIO: FEATURE (I002):
HM: MC2 STEVEN HILL, AFN SIGONELLA
C. AUDIO: SERIES (I003):
1ST: MC2 AMARA TIMBERLAKE, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
2ND: MC3 BRENT PYFROM, AFN SOUDA BAY
3RD: MC1 CHRISTOPHER OKULA, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST D. AUDIO: NEWS 
(I004):
1ST: MCSN NICOLE VANDERGRIEND, AFN NAPLES
2ND: MC2 STEPHEN HALE, USS CARL VINSON (CVN 70) E. AUDIO: SPORTS (I005):
NO AWARD RECIPIENT
F. AUDIO: SPOT PRODUCTION (I006):
1ST: MC3 ANDREW LAVIN, AFN DIEGO GARCIA
2ND: MCSN CHRIS CAVAGNARO, AFN SOUDA BAY
3RD: MC3 ZACHARY SHEA, AFN DIEGO GARCIA
HM: MCSN JON MARZULLO, AFN SASEBO

6. INDIVIDUAL AWARDS FOR GRAPHIC ARTS:
A. GRAPHICS: ILLUSTRATION (I007):
HM: MC2 MARIA RACHEL MELCHOR, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77) B. GRAPHICS: INFORMATION 
(I008):
1ST: ANNALISA CACHIN, NAVAL FACILITIES ENGINEERING COMMAND MID- ATLANTIC
2ND: MC2 PHILLIP PAVLOVICH, COMMANDER, U.S. THIRD FLEET
3RD: MARK B. CAREY, NORFOLK NAVAL SHIPYARD
HM: MC3 LAURIE DEXTER, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST C. GRAPHICS: LAYOUT AND 
DESIGN (I009):
1ST: MC2 SHAUNTAE HINKLE-LYMAS, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
2ND: MCSN ANTHONY PRESLEY, USS HARRY S. TRUMAN (CVN 75)
3RD: MC2 MEGAN CATELLIER, USS CARL VINSON (CVN 70)
HM: SHERRI VONBEHREN, SPAWAR SYSTEMS CENTER ATLANTIC
HM: MC1 CHAD RUNGE, U.S. NAVAL ACADEMY
D. GRAPHICS: PUBLICATION (OPEN) (I010):
1ST: MU1 ADAM GRIMM, U.S. NAVY BAND
2ND: MC2 LEONA MYNES, USS HARRY S. TRUMAN (CVN 75)
3RD: MC2 JOSHUA SHEPPARD, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77)
HM: PAUL ROSS, BUREAU OF NAVY MEDICINE (BUMED) E. GRAPHICS: ANIMATION (I011):
1ST: MC3 KEVIN HARBACH, USS CARL VINSON (CVN 70)
2ND: BRAD HOUSHOUR, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND F. GRAPHICS: CRESTS 
AND LOGOS (I012):
1ST: WENDY JAMIESON, SPAWAR SYSTEMS CENTER ATLANTIC
2ND: MARY-ANN AYRANDJIAN, BUMED VISUAL INFORMATION DIRECTORATE
3RD: MC1 DOUGLAS BEDFORD, USS MAKIN ISLAND (LHD 8)
HM: SHARON RAINWATER, NAVAL FACILITIES ENGINEERING COMMAND, EXWC
HM: MC3 JACOB MILNER, USS NIMITZ (CVN 68) G. GRAPHICS: DIGITAL ART (I013):
1ST: SHANE STIEFEL, BUMED VISUAL INFORMATION DIRECTORATE
2ND: MC1 DOUGLAS BEDFORD, USS MAKIN ISLAND (LHD 8)
3RD: MC1 CHAD RUNGE, U.S. NAVAL ACADEMY
HM: MC2 TIMMY WAKEFIELD, USS BLUE RIDGE (LCC 19) H. GRAPHICS: MULTIMEDIA FEATURE (I014):
1ST: MC3 DUSTIN SISCO, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST, DETACHMENT HAWAII
2ND: MC1 BRETT COTE, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
3RD: BRAD HOUSHOUR, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
HM: MC1 GARY JOHNSON II, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77)
HM: MC2 TIMOTHY HAZEL, USS CARL VINSON (CVN 70)

7. INDIVIDUAL AWARDS FOR PHOTOGRAPHY:
A. PHOTO: CONTRIBUTION BY A STRINGER (I015)
1ST: STS2 THOMAS ROONEY, USS CONSTITUTION
2ND: SN MATTHEW HILL, USS MAKIN ISLAND (LHD 8)
3RD: DCFN HILARY PAYTON, USS GEORGE WASHINGTON (CVN 73) B. PHOTO: FEATURE (I016):
1ST: MC2 TIMOTHY WALTER, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77)
2ND: MC2 TODD FRANTOM, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
3RD: MC2 ANDREW JOHNSON, NAVY FLIGHT DEMONSTRATION SQUADRON (BLUE ANGELS) C. PHOTO: 
ILLUSTRATIVE (I017):
1ST: MC2 SEAN HURT, USS THEODORE ROOSEVELT (CVN 71)
2ND: MC3 BRIAN CASTILLO, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77)
3RD: MC2 JAY CHU, USS BLUE RIDGE (LCC 19) D. PHOTO: NEWS (I018):
1ST: MC3 JONATHAN SUNDERMAN, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT EAST
2ND: MC2 DOMINIQUE PINEIRO, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST
3RD: MC2 ANTONIO TURRETTO RAMOS, NAVAL AIR STATION OCEANA
HM:  MC3 KEVIN STEINBERG, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77) E. PHOTO: OPERATIONAL 
DOCUMENTATION (I019):
1ST: MCC JAYME PASTORIC, EXPEDITIONARY COMBAT CAMERA
2ND: MC2 JESSE AWALT, FLEET COMBAT CAMERA PACIFIC
3RD: MC1 DANIEL MENNUTO, AFN NAPLES
HM: MC3 KEVIN STEINBERG, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77)
HM: MC2 BENJAMIN CROSSLEY, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST F. PHOTO: 
PHOTOJOURNALISM (I020):
1ST: MC1 MOLLY BURGESS, COMMANDER, NAVY REGION MID-ATLANTIC
2ND: MC2 TIMOTHY WALTER, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77) QQQQ
3RD: MC2 MEGAN ANUCI, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
HM: KIMBERLY GEARHART, NAVAL BASE VENTURA COUNTY
HM: MC1 JOHN SCORZA, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND G. PHOTO: PICTORIAL 
(I021):
1ST: MC3 HEATHER PAAPE, NAVY EXPEDITIONARY COMBAT COMMAND
2ND: MC1 JAMES EVANS, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST
3RD: MC3 JASMINE SHEARD, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST
HM: MC3 WILLIAM TYNDALL, USS JOHN C. STENNIS (CVN 74)
HM: MC2 ALEX FORSTER, USS ENTERPRISE (CVN 65) H. PHOTO: PICTURE STORY (I022):
1ST: MC1 CHAD RUNGE, U.S. NAVAL ACADEMY
2ND: MC2 ALAN GRAGG, USS MAKIN ISLAND (LHD 8)
3RD: MC2 PATRICK RATCLIFF, EXPEDITIONARY COMBAT CAMERA
HM: MC1 CHARLES WHITE, NAVY REGION SOUTHEAST RESERVE COMPONENT
HM: MC3 GEORGE BELL, USS CARL VINSON (CVN 70) I. PHOTO: PORTRAIT (I023):
1ST: MC2 TODD FRANTOM, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
2ND: MC1 MARTIN CUARON, EXPEDITIONARY COMBAT CAMERA
3RD: MCC SHANE TUCK, EXPEDITIONARY COMBAT CAMERA
HM: MC2 MEGAN CATELLIER, USS CARL VINSON (CVN 70) J. PHOTO: SPORTS (I024):
1ST: MC2 TODD FRANTOM, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
2ND: MC2 SEAN HURT, USS THEODORE ROOSEVELT (CVN 71)
3RD: MC2 DAVID COTHRAN, USS HARRY S. TRUMAN (CVN 75)
HM: MC1 CHAD RUNGE, U.S. NAVAL ACADEMY
HM: MC2 SEAN FUREY, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST, DETACHMENT HAWAII

8. INDIVIDUAL AWARDS FOR VIDEO PRODUCTION:
A. VIDEO: DOCUMENTARY (I025):
1ST: NICOLAS LARRABEE, PUGET SOUND NAVAL SHIPYARD AND IMF
2ND: MC2 GLENN SLAUGHTER, USS NIMITZ (CVN 68)
3RD: MC2 MATTHEW PERRAULT, USS GEORGE H. W. BUSH (CVN 77)
HM: MC3 KEVIN HARBACH, USS CARL VINSON (CVN 70) B. VIDEO: FEATURE (I026):
1ST: MC2 PATRICK HOUSE, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
2ND: BRAD HOUSHOUR, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
3RD: MC2 ERIC CROSBY, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST
HM: MC2 ZACHARY BELL, USS CARL VINSON (CVN 70)
HM: MC2 GLENN SLAUGHTER, USS NIMITZ (CVN 68) C. VIDEO: NEWS (I027):
1ST: MC3 CLAY WHALEY, NAVAL MEDICAL CENTER SAN DIEGO
2ND: MC2 SCOTT BOURQUE, AFN SASEBO
3RD: MC1 BRETT COTE, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
HM: MC2 PATRICK HOUSE, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY D. VIDEO: NEWSBREAK (I028):
1ST: MC1 BRETT COTE, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
2ND: MC2 KYLE JACKSON, AFN SASEBO
3RD: MC2 JOHN WAGNER, NAVAL MEDICAL CENTER SAN DIEGO
HM: MC1 ERIK SIEGEL, AFN DIEGO GARCIA
E. VIDEO: OPERATIONAL DOCUMENTATION (I029):
NO AWARD RECIPIENT
F. VIDEO: SERIES (I030):
1ST: MC3 ALEX KING, USS CARL VINSON (CVN 70)
2ND: BRAD HOUSHOUR, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
3RD: MC2 SHAUNTAE HINKLE-LYMAS, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
HM:  MC2 STEPHEN HALE, USS CARL VINSON (CVN 70) G. VIDEO: SOCIAL MEDIA (I031):
1ST: AARON HUBNER, COMMANDER, NAVAL SURFACE FORCES PACIFIC
2ND: MC1 BRETT COTE, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
3RD: MC3 ALEXANDER VENTURA, USS NIMITZ (CVN 68)
HM: MC3 LAURIE DEXTER, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST
HM: BRAD HOUSHOUR, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND H. VIDEO: SPORTS (I032):
1ST: BRAD HOUSHOUR, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
2ND: MC2 AMARA TIMBERLAKE, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY I. VIDEO: SPOT PRODUCTION (I033):
1ST: MC3 KEVIN HARBACH, USS CARL VINSON (CVN 70)
2ND: MC2 DAVID DANALS, DEFENSE MEDIA ACTIVITY-NAVY
3RD: MC2 JULIAN OLIVARI, EXPEDITIONARY COMBAT CAMERA
HM: MC1 CHRISTOPHER OKULA, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST
HM: MC2 SCOTT BOURQUE, AFN SASEBO

9. INDIVIDUAL AWARDS FOR WRITING:
A. WRITING: COMMENTARY (I034):
1ST: PAUL ROSS, BUREAU OF NAVY MEDICINE (BUMED)
2ND: FIFI KIESCHNICK, NAVAL AIR STATION KINGSVILLE
3RD: MC2 JONATHAN IDLE, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST
HM: MC3 CHELSY ALAMINA, USS JOHN C. STENNIS (CVN 74)
HM: KAREN SPANGLER, COMMANDER, NAVY REGION HAWAII B. WRITING: CONTRIBUTION BY A 
STRINGER (I035):
1ST: BILL LOVE, NAVAL AIR STATION KINGSVILLE
2ND: CECN LUCINDA MOISE, NAVAL CONSTRUCTION BATTALION CENTER, GULFPORT
3RD: MASN BRANDON NORMAN, NAVAL AIR STATION KEY WEST
HM: LTJG TIM MOSSO, NAVAL AIR STATION WHITING FIELD C. WRITING: HUMAN INTEREST FEATURE 
(I036):
1ST: MC1 DOMINIQUE CANALES, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
2ND: FIFI KIESCHNICK, NAVAL AIR STATION KINGSVILLE
3RD: MC1 JOHN SCORZA, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
HM: MC2 JESSICA TOUNZEN, NAVAL MEDICAL CENTER SAN DIEGO D. WRITING: NEWS (I037):
1ST: MC2 LUKE B. MEINEKE, USS CARL VINSON (CVN 70)
2ND: MC3 HARRY ANDREW D. GORDON, USS ENTERPRISE (CVN 65)
3RD: MC2 SCOTT MCCALL, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST, DETACHMENT NORTHWEST
HM: MC2 STEVE HOSKINS, NAVY EXPEDITIONARY COMBAT COMMAND
HM: MC3 CLAY M. WHALEY, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST E. WRITING: NEWS-
FEATURE (I038):
1ST: MC1 JOHN SCORZA, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
2ND: MC3 MICHAEL ACHTERLING, USS CONSTITUTION
3RD: MC1 DOMINIQUE CANALES, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
HM: PAUL ROSS, BUREAU OF NAVY MEDICINE (BUMED)
HM: MC2 BYRON LINDER, NAVY PUBLIC AFFAIRS SUPPORT ELEMENT WEST F. WRITING: PERSONALITY 
FEATURE (I039):
1ST: CRISTY GALLARDO, PUGET SOUND NAVAL SHIPYARD AND IMF
2ND: MC2 AUSTIN ROONEY, USS THEODORE ROOSEVELT (CVN 71)
3RD: MC1 JOHN SCORZA, COMMANDER, NAVAL SPECIAL WARFARE COMMAND
HM: MC3 GREGORY WHITE, USS ENTERPRISE (CVN 65)
HM: MC3 BRYAN REYNOLDS, USS THEODORE ROOSEVELT (CVN 71) G. WRITING: SERIES (I040):
1ST: MC2 LUKE B. MEINEKE, USS CARL VINSON (CVN 70) QQQQ
2ND: DAVID TODD, COMMANDER, NAVY REGION MID-ATLANTIC
3RD: JON GAGNE, NAVAL AIR STATION KINGSVILLE
HM: MC3 BRYAN REYNOLDS, USS THEODORE ROOSEVELT (CVN 71)
HM: MC2 ANTONIO TURRETTO RAMOS, NAVAL AIR STATION OCEANA H. WRITING: SPORTS (I041):
1ST: MC2 LUKE B. MEINEKE, USS CARL VINSON (CVN 70)
2ND: MC2 CHASE CORBIN, USS JOHN C. STENNIS (CVN 74)
3RD: FIFI KIESCHNICK, NAVAL AIR STATION KINGSVILLE
HM: PAUL ROSS, BUREAU OF NAVY MEDICINE (BUMED)

10. CONGRATULATIONS TO THE NAVY MEDIA AWARD WINNERS.

11. RELEASED BY VICE ADMIRAL R. W. HUNT, DIRECTOR, NAVY STAFF.//

BT
#2212
NNNN
UNCLASSIFIED//

%d bloggers like this: